הובלת חברות, הובלת חברה מסחרית | הובלות משרדים

התרחבותה של חברה, פתיחת סניפים חדשים או מעבר לקומפלקס יותר יוקרתי הם שלב טבעי בפעילותה של כל חברה, ויש בהם כדי להעיד על כך שהחברה מפיקה מזומנים מהמוצרים שלה, וכי היא נמצאת בצמיחה.


על אף שיש לקבל תהליך של מעבר מיקום החברה באהבה, שהרי בסופו של דבר זהו שינוי חיובי עבור החברה, הוא מהווה בכל זאת נטל, שמנהלי חברות רבים לא ששים כל כך להתמודד עימו.

 

לשכור שירותיה של חברה המתמחה בהובלת חברות

כדי לצלוח את המעבר בשלום, ועל מנת שמעבר זה יהיה כמה שפחות מסובך, רצוי לשכור שירותיה של חברת הובלות המתמחה בתחום של הובלת חברות. על אף שתהליכי הובלה (של דירה, של משרד, של מספר פריטים או של תכולה רבה) במהותם הם זהים, קיימים בכל זאת הבדלים קלים בין סוגים שונים של הובלות.
כך למשל, הובלת דירות אינה מצריכה מעורבות בתהליך של בעלי מקצוע נוספים מלבד המובילים עצמם. למובילים ישנו מספיק ניסיון המאפשר להם לארוז ביעילות ובתבונה את כל תכולת הדירה של הלקוח.
זאת לעומת הובלות משרדים או חברות המצריכות סיוע של אנשי מקצוע המתמחים בפריקה ובהרכבה של ציוד רגיש כמו ריהוט משרדי שביר, מסכי מחשב או ציוד אלקטרוני וטכני אחר כמו הובלת ארונות תקשורת. בשל ההבדלים הקיימים בכל זאת בין סוגי ההובלה השונים, רצוי לפנות לחברה שאחד מתחומי ההתמחות המרכזיים שלה הוא הובלת חברות, ושעובדיה רגישים לניואנסים ולדגשים המאפיינים הובלה מסוג זה. הובלת חברות שונה מהובלות סטנדרטיות יותר גם בשל ההשלכות והנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהובלת שלא התנהלה כהלכה. הובלה שנמשכה זמן רב מידי, תכולת משרדי חברה שלא נארזה כהלכה או שנפרקה בצורה לא מספיק מסודרת ומאורגנת  או הובלה שמבצעיה לא שאלו את השאלות הנכונות בטרם ביצוע תהליך ההובלה- כל אלה עלולים לפגוע בשגרת העבודה היומיומית של החברה. על כן, ראוי למצוא חברה בעלת ניסיון שהתנסתה בעבר בתהליך של הובלת חברות, ושיש לה היכולות למצוא פתרונות לוגיסטיים לקשיים העשויים להתעורר במסגרת תהליך ההובלה.

 

 

הובלת חברות: לא כדאי להפיל את כל האחריות על חברת ההובלות

על אף שהבחירה בחברה מקצועית לצורך ביצוע הובלת החברה היא חשובה מאוד, חשוב לא פחות מכך שתיעשה היערכות נאותה מצד מנהלי החברה לקראת המעבר. שליטה של מנהלי החברה במבנה המיקום החדש של החברה (כדי להנחות את המובילים באופן הולם מה להכניס קודם, דרך איזו דלת ובאיזה אופן), מינוי "מנהלי" מעבר שידרבנו את העובדים לארוז את הציוד ובהמשך לפרוק אותו, תכנון לוח הזמנים לביצוע המעבר והכנת העובדים לקראת "היום הגדול"- כל אלה הן פעולות שרצוי שיינקטו על ידי מנהלי חברות, זאת על מנת שתהליך ההובלה יחבל כמה שפחות בעבודה השוטפת, ויפגע כמה שפחות במוטיבציה של העובדים.