שירותי אחסנה – כיצד לבחור מחסן להשכרה

אנשים נזקקים לשירותי אחסנה מעת לעת, חלקם לצרכים אישיים וחלקם לצרכים עסקיים. מעבר דירה, רילוקיישן או עומס של חפצים שאינם בשימוש בבית הם רק כמה דוגמאות לנסיבות בהן אנשים מחפשים מחסן להשכרה. עבור עסקים מחסן יכול לדוגמה לשמש לאחסון מלאי עודף או פריטים עונתיים. בין אם אתם מחפשים פתרון אחסון לבית או לעסק, כדאי לדעת מהם הפרמטרים שחשוב לבחון לפני חתימה על הסכם השכרת מחסן כדי לוודא שתפיקו את המירב מהמחסן ושחפציכם שמורים היטב.

סוג וגודל המחסן

יש לבחור מחסן בהתאם לסוג הציוד שאתם צריכים לאחסן וכמותו. האם הציוד שלכם מצריך תנאי אחסון מיוחדים? לדוגמה, ישנם עסקים בתחום המזון או הרפואה שיזדקקו למחסן עם בקרת אקלים. באשר לגודל המחסן, וודאי לא תרצו לשכור מחסן קטן מדי שלא יאפשר אחסון כל הציוד הדרוש. מצד שני, חשוב להבין שגם השכרת מחסן גדול מדי אינה רצויה שכן גודל המחסן משפיע על מחירו ומחסן גדול מדי יגרור הוצאה מיותרת. לכן, יש לערוך רשימה מסודרת של הציוד מבעוד מועד בכדי להעריך מה גודל המחסן הדרוש לכם.

אם אתם צופים שעם הזמן תזדקקו למחסן גדול יותר עם הצטברות ציוד רב יותר או לחילופין אתם מתכננים למכור או למסור חלק מהציוד ותעדיפו לשכור מחסן קטן יותר, כדאי לשכור מחסן מחברת שירותי אחסנה אשר מציעה מגוון רחב של מחסנים ותאפשר לכם להחליף מחסן בעת הצורך במהירות ובקלות.

תחזוקה

כדאי לשכור מחסן מחברה מקצועית אשר מקפידה על תחזוקה שוטפת של מתחם המחסנים. תחזוקה כזו תימנע נזק לציוד שלכם מפגעי מזג האוויר, מכרסמים ומזיקים. כך תוכלו לישון בשקט בידיעה שבסיום תקופת השכרת המחסן תוכלו לקבל את הציוד שלכם בדיוק באותו מצב בו הכנסתם אותו למחסן. למעשה, זהו אחד השיקולים של רבים אשר בוחרים בשירותי אחסנה מקצועיים על פני אחסון פריטים במחסן בחצר.

שמירה, אבטחה וביטוח תכולה

מומלץ לאחסן את הציוד שלכם במתחם מחסנים מאובטח עם שמירה 24/7, בכדי להימנע מנזק כספי ועוגמת נפש עקב גניבה. בנוסף, לפני חתימה על הסכם ההשכרה, בדקו האם השירות כולל ביטוח תכולה. חברות אחסנה המחזיקות ברישיון עסק לניהול מחסנים יספקו ביטוח כזה כחלק מן השירות ללא תוספת תשלום.

מיקום

אם אתם מתכוונים לאחסן חפצים שתצטרכו גישה תכופה אליהם, פרמטר הקרבה הגיאוגרפית בהחלט רלוונטי, וכדאי להשכיר מחסן הממוקם קרוב לביתכם או לבית העסק. לעומת זאת, אם אתם מאחסנים ציוד לטווח ארוך עקב רילוקיישן או לא תצטרכו אליו גישה לאורך תקופת ההשכרה מכל סיבה אחרת, כדאי להרחיב את החיפוש כדי לבחור במחסן המתאים ביותר במחיר המשתלם ביותר, גם אם משמעות הדבר מיקום רחוק יותר.