כיצד לבחור חברת משלוחים לחול

בחירה של חברת משלוחים המתמחה בתחום שילוח בינלאומי מחייבת עריכת סקר שוק מקיף ויסודי. מדובר בתחום חובק עולם-פשוטו כמשמעו. הוא מחייב בקיאות בקודים הרווחים במדינה שאליה וממנה מתבצעת הובלה בינלאומית. הוא מחייב קשר ישיר עם שלטונות המס. הוא מחייב בקיאות בנוהלי הובלה ימית, הובלה אווירית וכל מה שנדרש לביצוע משלוח לחול וקבלת משלוח מייבוא.

הקפדה על אמות המידה על פיהן נכון לבחון את מידת התאמתה של חברת שילוח, כאשר בראש ובראשונה ביצוע הובלה אווירית וימית הוא תנאי הכרחי לבחירה בחברה שתבצע עבורכם את העבודה הנדרשת.

  1. חשוב לבחור בחברה שיש לה עמיל מכס שמתמצא היטב בשווקים של המדינה שאליה ו/או ממנה אתם אמורים לייצא ו/או לייבא סחורה. חשוב לוודא כי עמיל המכס מכיר את הטיפול בסוג הסחורה שלכם שכן סוגים שונים כגון בעלי חיים, חומרים מסוכנים ועוד מחייבים הקפדה על אמנות בינלאומיות מחייבות ומחמירות.
  2. הקפידו על בחירת חברה המקיימת במלואן את כל הוראות הבטיחות והביטחון.
  3. בחרו חברה המקיימת מעקב משלוחים בינלאומי בכל נקודת זמן ובכל מקום ברצף התהליך; חברה המקיימת מעקב, פיקוח ובקרה קפדניים והדוקים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת.
  4. בחרו חברה מאומנת ומיומנת בביצוע הובלה בינלאומית בכל אחת משתי הדרכים: הובלה ימית, הודלה אווירית. משלוח לחול מחייב זהירות יתרה מכל בחינה שהיא.
  5. בחרו חברת משלוחים שיכולה לספק לכם שירותי ייעוץ שוטפים על אודות כל ההיבטים של משלוח לחול: תעריפים, סיווגי סחורות, זכאות לפטורים והתנאים לקבלתם, הסכמי סחר, ניהול מסודר של הניירת, קבלת אישורים ממשרדים ממשלתיים ככל שיידרש.
  6. שחרור מהיר של סחורות מהמכס.
  7. ייצוג הלקוח מול הרשויות השונות בכל מקרה של מחלוקת וצורך ביישור הדורים.
  8. ניסיון בהערכת שווי סחורות כחלק בלתי נפרד מאספקת שירותי עמילות מכס.
  9. שירותים לוגיסטיים בכלל ושירותי אחסון בתנאים מבוקרים בפרט.
  10. חברה המעסיקה עמילי מכס בעלי רישיון תקף.

שילוח בינלאומי הוא תחום מורכב אשר הטיפול בו מחייב ידע וניסיון. חברה המקיימת מעקב משלוחים בינלאומי מחויבת בשקיפות כלפי הלקוח בכל נקודת זמן. כאשר חברה מפעילה את השירותים הלוגיסטיים המתקדמים שלה היא יכולה להתנהל בשקיפות מלאה מול הלקוח, לתת לו מידע מעודכן בזמן אמת על אודות מיקומה של הסחורה בכל נקודת זמן.

בהינתן התלות של בעל עסק בשירותיה של חברה המספקת שירותי שילוח בינלאומי, הכולל, כמובן, שירות עמילות מכס, זכותכם ואף חובתכם, ודאי כמי שמשלמים על שירות זה, לקבל את התמורה המלאה עבור כספכם.  ייצוא, כמו ייבוא, הוא תחום מורכב שמעורבים בו אנשים רבים. כאשר הטיפול הכולל מופקד בידיה של חברה המעסיקה בעלי מקצוע מהשורה הראשונה, אתם, לקוחותיה, יכולים להיות בטוחים כי יינתן לכם מענה לכל שאלה וכי החברה תשכיל למצוא פתרון לכל בעיה.