כיצד לארוז כלי חרסינה: כמה טיפים לאורז המתחיל

זה קורה תמיד בעת מעבר דירה. מגיעים לשלב של אריזת תכולת המטבח, ואז נשאלת השאלה כיצד לארוז כלי חרסינה, כוסות מטבח, קערות פורצלן וכלים שבירים אחרים? אי נקיטה באמצעי זהירות בעת אריזת הכלים השבירים תוביל בסופו של דבר לעוגמת נפש, מאחר שהללו יינזקו בקלות בעת ההובלה. כיצד לארוז כלי חרסינה בתבונה, ועוד כמה טיפים לאריזה בטוחה וקלה, במאמר הבא.

 

 

טיפים לאריזה בטוחה של כלים שבירים

אריזה של כלי חרסינה, פסלים, מנורות, כדים או כלים שבירים מסוג אחר כדאי לארוז בניילון בועות (או ניילון פץ-פץ) העשוי מיריעת ניילון חזקה ואיכותית המספקת שכבת הגנה מספקת לכלים השבירים, והשומרת עליהם גם מפני חדירה של מים או רטיבות. קיימים כמה סוגים של ניירות פץ-פץ הנבדלים זה מזה בעיקר במספר השכבות מהן הנייר עשוי (תלת שכבתי, דו-שכבתי או פצפץ עם פרפורציה ), כך שככל שהכלי עדין יותר ניתן לספק לו שכבות הגנה רבות יותר באמצעות בחירת סוג הניילון לעטוף בו את  החפץ. אפשרות נוספת היא להשתמש בנייר אריזה ממשי, שהוא רך, ומספק גם כן שכבה של הגנה לכלי השביר. ניירות משי מיוצרים כיום בחבילות של כחמש מאות דפים, והשימוש בהם הוא פשוט מאחר וניתן פשוט לשולפם מהחבילה ולהתחיל לעטוף.
בעבר, הייתה נפוצה יותר עטיפת כלים שבירים בניירות עיתון, אך כיום שיטה זו עוברת תהליך של "פשיטת רגל" ואת מקומם של העיתונים מחליפים ניירות המשי. ניירות עיתון אומנם מספקים שכבת הגנה טובה לכלי השביר, אך פעמים רבות הצבע שעל העיתון נדבק לכלי באופן שלא ניתן להסירו, מה שכמובן  פוגם בו, וכך השימוש בנייר העיתון שנועד לספק הגנה לכלי משיג דווקא את ההיפך. את החומרים המצוינים לעיל ניתן להשיג בחנויות מיוחדות המוכרות חומרי אריזה או לרכוש דרך חברת ההובלה שתספק את שירותי ההובלה. חברות הובלה רבות מציעות ללקוחות לרכוש מידיהן את החומרים הדרושים להם להשלמת משימת האריזה, שירות שרבים בוחרים להשתמש בו במקום לכתת רגליים אל החנות.

 

 

פריטים נוספים שאריזתם דורשת התייחסות מיוחדת

כיצד לארוז כלי חרסינה היא לא השאלה היחידה שיש להעלות במסגרת ההכנות לקראת יום ההובלה.
קיימים פריטים רבים בבית שאריזתם דורשת התייחסות מיוחדת ובחירה מושכלת של חומר האריזה שיגן עליהם מפני נזקים במהלך טעינתם על המשאית, הובלתם או פריקתם במקום היעד. פסנתר, ריהוט הסלון, מזנונים גדולים ומחשב הם דוגמאות לחפצים שכדאי להשקיע מחשבה באריזתם. בתוך כך, הובלות משרדים מציבות אתגר לא פחות גדול לאורזים, מאחר שברבים מהם קיים ציוד אלקטרוני וטכני רגיש, שבחירת החומרים באמצעותם הוא ייארז היא קריטית. לאור האמור, הרי שאלו שאינם אוהבים הרפתקאות ואתגרים יוכלו להסתייע בשירותי אריזה שמציעות חברות ההובלה. שירותי אריזה אומנם כרוכים בהוצאה נוספת אך יש בהם כדי לחסוך זמן והרבה כאב ראש.