הובלת פסנתרים, הובלות של פסנתר, מנוף להעברת פסנתר

פסנתר הוא חפץ סנטימנטלי. כל מי שמנגן בפסנתר או שבבעלותו פסנתר יודע זאת. ככזה, הובלתו הופכת לאתגר שעשוי להדיר שינה מהעיניים בעת ביצוע ההעברה שלו למשכן החדש.
כדי לוודא כי הובלת פסנתרים תיעשה בהצלחה, וכי הפסנתר יגיע אל יעדו בשלום, כדאי לבחור בקפידה את חברת ההובלות שתבצע את המשימה.

 

הובלת פסנתרים כהובלה ייחודית

 

מאחר ובתחום ההובלות נחשבת הובלת פסנתרים לעניין רגיש, הרי שההתייחסות אליה היא כאל הובלה ייחודית. לא כל חברת הובלות למודת ניסיון ובעלת וותק מסוגלת לבצע הובלה של פסנתר, ועל כן כדאי לוודא כי חברת ההובלות שנבחרה כדי להוציא את ההובלה מהכוח אל הפועל מתמחה גם בתחום של הובלת פסנתרים.
הובלת פסנתרים אינה מצריכה שימוש בציוד מיוחד אך היא כן מחייבת את מבצעי ההובלה לגלות רגישות לכלי הנגינה ולהכיר את "נקודות התורפה" שלו. כך למשל, תזוזה של הפסנתר במהלך פניות חדות או סיבובים של משאיות ההובלה עשויות להסב לו נזק, לא רק מבחינה חיצונית אלא גם למנגנוניו הפנימיים, ועל כן יש לקבע את הפסנתר ולארוז אותו בצורה מיוחדת. מובילי הפסנתר צריכים לגלות בקיאות בכל הפרטים הללו כתנאי לכך שהפסנתר יגיע למקומו ללא תקלות. התייחסות למשקל הפסנתר ולגודלו, לכמות המובילים שצריכים להירתם לפרויקט מסוג זה, לחומר שבעזרתו כדאי לעטוף את הפסנתר כדי לשמור על שלמותו- כל אלה הם דגשים שרק מובלי פסנתר מנוסים ידעו להביאם בחשבון, ועל כן כאשר מדובר בהובלה של פסנתר, לא כדאי "לקפוץ" על חברת ההובלה הראשונה שנקרתה בדרך, אלא להשקיע זמן בחיפוש אחר חברה מנוסה המתמחה בתחום זה.
מאחר והן נחשבות להליך מסובך, הובלות פסנתרים הן יקרות יותר. בין אם מדובר בהובלה של פסנתר בלבד או בהובלה שבה הפסנתר מהווה רק חלק קטן מהתכולה שיש להעביר- מרבית החברות העוסקות בהובלת פסנתרים ייגבו תעריף נפרד להובלת הפסנתר. כדי להגדיל את הסיכויים שהובלת הפסנתר תעבור באופן "חלק", מומלץ לקבוע פגישה ראשונית עם נציג חברת ההובלות, כדי שהוא יוכל לראות בעיניו את הפסנתר וכך "לרקום" תוכנית מתאימה להובלתו. מראה עיניים הוא תמיד עוצמתי יותר ממשמע אוזניים, והוא יסייע למוביל להתכונן בצורה טובה יותר לקראת ביצוע ההובלה של הפסנתר.

 

קבלת המלצה מחברים

 

התייעצות עם חברים היא א.ב של הובלה, מאחר שזוהי שיטה מצוינת להגיע אל חברת הובלות טובה, בין אם מדובר בהובלת פסנתר או בין אם מדובר בכל סוג אחר של הובלה. מי שכבר התנסו בהובלה דומה וחוו חוויה מוצלחת יוכלו להמליץ על החברה אשר את שירותיה שכרו, ואם הם היו שבעי רצון, הגיוני שלקוחות נוספים יהיו מרוצים גם כן. כאשר מדובר בפסנתר שלכם, כדאי לסמוך על חברים לפני שסומכים על חברת ההובלה.