הובלת בית והובלת משרד- כמה הבדלים עיקריים

החלטת לשדרג את המשרד ולעבור למתחם יוקרתי ומרשים יותר? זקוק להובלה של המשרד ומתלבט איזה שירות הובלה מתאים יותר לצרכים שלך- הובלת בית או הובלת משרד? אם לרגע חשבת שההבדל ביניהם הוא מזערי, חשוב שנית. הובלת בית והובלת משרד הם שני סוגים שונים של הובלות ורצוי לשכור את שירות ההובלה שיענה באופן האידיאלי לצרכים. 

הובלת בית והובלת משרד- אז מה בעצם ההבדל?

על אף שבמהותן הן זהות, הובלות מסוגים שונים נבדלות זו מזו באופן ביצוע ההובלה, במספר המובילים הדרוש לשם ביצועה, בצי המשאיות הדרוש, בלוחות הזמנים לביצוע הפרויקט ובמשך הזמן שהוגדר לסיומו. הובלת משרד, היא לרוב הובלה שההשלכות שלה על התנהלותם של מספר לא מבוטל של אנשים היא רבה. משרדים מאויישים על-ידי עובדיהם וכאשר מבוצעת הובלת משרד, היא עשויה לשבש את כל שגרת עבודתם של העובדים במידה ולא תתבצע כראוי. על אף שהובלת דירה, גם היא יכולה לפגוע בשגרת יומם של העוברים דירה במידה ומתעוררות תקלות הובלה בדרך, בסופו של יום היא נמשכת בדרך כלל יממה אחת בלבד, כך שגם אם סדר יומם של העוברים נפגע, מדובר בנזק מינימאלי.
לעומת זאת, עובדי משרד, שההובלה שלו תיארך מעבר לצפוי (מה שכמובן יכול לקרות) ושארגזים ימשיכו להסתובב בין רגליהם, לא יוכלו להגיע לתוצרים הרצויים ולא יוכלו לעבוד באופן המיטבי.
הבדל משמעותי נוסף בין שני סוגי ההובלה הנידונים הוא בתכולה המועברת. לרוב, ציוד משרדי הוא ציוד רגיש יותר, שכולל גם מחשבים ומוצרים אלקטרוניים נוספים שאריזתם באופן לא נכון או הובלתם באופן לא זהיר מספיק עלולה לחבל בהם כך שלא ניתן יהיה עוד לעשות בהם שימוש. על כן, הובלת משרד לרוב מצריכה מעורבות של אנשי צוות המיומנים גם בהרכבה ובפירוק של ריהוט משרדי וציוד משרדי רגיש, מה שלא קורה בדרך כלל כאשר מדובר בהובלת דירה. במקרים בהם מדובר במשרדי חברה גדולה, הרי שהתכולה שיש להעבירה היא גדולה בהרבה בהשוואה לתכולתה של דירה סטנדרטית, מה שמצריך מספר רב של אנשי צוות לצורך ביצוע ההובלה וצי רכבים גדול יותר. בהובלה של דירה סטנדרטית לעומת זאת, ניתן להסתפק בדרך כלל במשאית אחת בלבד ובמספר מצומצם של מובילים.

 

התאמת סוג ההובלה לצרכים

לאור האמור, ראוי, כי אלו שעוברים למשכן חדש, ישכרו שירותי הובלה שייתנו מענה לסוג ההובלה הדרושה להם. הובלת דירה תתאים לאלו העוברים דירה, בין אם מדובר בדירה בגודל סטנדרטי ובין אם מדובר בדירה גדולה הרבה יותר ואילו הובלת משרד תיתן מענה מיטבי לאלו שמעתיקים את מיקום המשרד שלהם.