ההבדל בין פינוי דירה לבין הובלת דירה

הבתים שלנו מלאי פריטים ועמוסי תכולה, חלקה נחוצה ומשדרגת את איכות חיינו וחלקה האחר הצטברה עם השנים וכעת סותמת את הארונות ואת חללי האחסון (במקרה הטוב; במקרה הפחות טוב היא משתלטת על כל חלקה טובה במרחבי המגורים השונים) – עד לרגע שבו נצטרך לפנות את הדירה, ואז, במקרים רבים, ניפטר לפחות מחלק מהדברים שכבר לא משמשים אותנו.

חברה שמתמחה בפינוי דירות עוזרת לנו בעיקר לעשות סדר, ומאפשרת לנו להתמודד עם הקושי הרגשי לוותר על הרכוש שלנו. אם בעבר הרכוש היה דבר פונקציונאלי בלבד, הרי שכיום אנשים רבים ממש נקשרים רגשית לפריטי ריהוט, בגדים, צעצועים ישנים וכו', מרגישים כאילו הם חלק מהמשפחה או איבר בגוף – ועל כן מתקשים מאוד להעביר אותם הלאה או לשנע אותם לאתרי מחזור. חברה המתמחה בפינוי דירות חוסכת מאיתנו, כאמור, את ההתמודדות הרגשית המטלטלת – וזהו ההבדל העיקרי בין פינוי דירה לבין הובלת דירה: כשאנחנו עוברים דירה ומזמינים שירותי הובלת דירה, אנחנו אלה שאורזים את כל תכולת הבית, והמובילים רק לוקחים את כל הארגזים (ואת כל מה שלא נכנס לארגזים, כמובן, כמו ספות, מיטות, ארונות, מכשירי חשמל גדולים וכו') מנקודה א' לנקודה ב'. אם אנחנו בוחרים בשירות פינוי דירה, יגיעו אנשי החברה עוד לפני יום המעבר עצמו – ברוב המקרים אפילו פרק זמן משמעותי בטרם יום הפינוי בפועל – וייקחו מאיתנו את שאיננו זקוקים לו יותר.

כמובן שאנשי החברה שנשכרה לא לוקחים את מה שהם רוצים אלא רק מה שנגיד להם לקחת – ובכל זאת בדרך זו, מסתבר, לאנשים קל יותר לשחרר. חשוב מאוד להקפיד לעבוד רק עם אנשי מקצוע אמינים ורציניים ולא עם חאפרים: כששוכרים את שירותיה של חברת פינוי דירות מקצועית, אפשר להיות סמוכים ובטוחים שאלף, לא יילקחו מאיתנו פריטים שעדיין משמשים אותנו, בית, כל מה שנלקח ועדיין יכול לסייע לאחרים (למשל, אופניים לילדים כשהקטן שלנו כבר התגייס זה מכבר לצבא…) אכן יימסר לעמותות המעבירות אותם לנזקקים, וגימל, כל מה שכבר אינו שמיש לא יושלך באמצע הרחוב אלא ישונע לאתרי מחזור ייעודיים בהתאם לחומר ממנו הוא עשוי.

פינוי דירה למטרת מכירה או השכרה

הבדל נוסף בין פינוי דירה לבין הובלת דירה בא לידי ביטוי כשאנחנו רוצים לפנות תכולת בית על-מנת להשכירו או למוכרו (לרוב לאחר פטירת בעליו, או מעבר לבית אבות). במקרה שכזה אין טעם להזמין שירותי הובלת דירה, שכן השירות לו אנחנו זקוקים הוא פינוי תכולה.

גם במקרה זה חתימת חוזה עם חברה אמינה ומהימנה תבטיח לנו פינוי מסודר של כל תכולת הדירה (כל פריט בהתאם למצבו ולחומר ממנו הוא עשוי), וכן עמידה בלוח זמנים – שגם תחסוך לנו זמן יקר וגם תאפשר לנו להשכיר או למכור את הדירה במהירות המקסימלית.