הובלה ושילוח בינלאומי

בעידן הגלובליזציה של ימינו הפכו ההובלה והשילוח הבינלאומי לפעולה יום יומית. בעקבות הסכמי הסחר ויחסי המסחר בין המדינות, חברות רבות ברחבי העולם נזקקות יותר ויותר לשירותי הובלה לחו"ל גם בדרך האוויר וגם בדרך הים.

שילוח בינלאומי אינו פעולה פשוטה והוא כולל לוגיסטיקה מורכבת. כל מי שנזקק לשירותי הובלה לחו"ל צריך לקחת בחשבון מורכבות זו עוד לפני שהוא מתחיל בביצוע ההובלה בפועל.

חברות הובלה

בגלל מורכבות השילוח הבינלאומי מעדיפות חברות רבות להיעזר בשירותיהן של חברות מקצועיות שתחום התמחותן הוא הובלה של מטענים ליעדים בחו"ל. חברות אלה נוטלות תחת אחריותן את כל נושא השילוח החל מאריזת התכולה בארץ ועד להגעת הסחורה ליעדה בחו"ל. אין ספק שחברות אלה יכולות להוריד מכם נטל כבד שכרוך באותה לוגיסטיקה מורכבת.

שילוח בינלאומי מצריך ידע בנהלי המכס גם בארץ וגם בארץ היעד, ידע לגבי כל הטפסים שצריך למלא, וידע על דרך האריזה שמתאימה לכל סוג של סחורה על מנת שהסחורה תגיע ליעד בשלמותה.

מידע

כדי לסבר את האוזן, להלן חלק מהמידע בנושא הובלה ושילוח בינלאומי שצריך לדעת כדי להצליח במשימה:

גודל המטען ומשקלו – חברות השילוח מכירות את מגבלות המשקל והגודל שקיימות בכל ארץ יעד. ברור לכל שמידע זה חשוב מאד שכן מטען שיחרוג ממגבלות אלה כנראה יוחזר לשולח. אחד הפתרונות שחברות השילוח יכולות להציע לכם הוא חלוקתו של המטען לאריזות קטנות וקלות שעומדות במגבלות ארץ היעד.

מילוי טפסים – לא בטוח שתדעו למלא לבדכם את כל הטפסים הנדרשים כדי שהסחורה שלכם תגיע ליעדה. חברות השילוח יבטיחו שכל הטפסים הנדרשים על מנת שהמשלוח יצא בשלום ויגיע בשלום, אכן ימולאו כנדרש. אגב, במקרה של תקלה כלשהי בגינה הסחורה לא תגיע ליעדה או תיפגע בדרך – טפסים אלה הם ההוכחה שלכם שאכן המשלוח נשלח על ידכם לחו"ל.

אריזת המטען – כדי שהמטען יגיע לארץ היעד שלם ותקין חשוב מאד לארוז אותו במקצועיות ובמומחיות. חשוב לזכור שהמטען מטלטל בדרך ארוכה, דרך האוויר או הים, ואחר כך מובל אולי במשאיות, וחשוב מאד שהאריזה תהיה מהודקת ותשמור על הסחורה מכל משמר.

כתובתו של השולח ושל הנמען – את כתובתו המלאה של נמען המשלוח יש לרשום על גבי התווית יחד עם הכתובת שלכם. חשוב לרשום על תווית זו גם את מספרי הטלפון שלכם ושל הנמען. כך, אם מסיבה כלשהי המטען לא יגיע ליעד, הוא יוחזר אליכם בקלות. מומלץ לרשום את הכתובות שלכם ושל הנמען גם בתוך האריזה, למקרה שתווית הכתובת תתנתק מהאריזה.