הכירו את המושג החדש בעולם ההובלות "פינוי דירה"

אתם מתבוננים על הבית שלכם, ומבינים שיש בו אינספור פריטים שפשוט לא צריכים להיות שם. לא בטוח שאתם יודעים, אבל יש כיום שירות שתכליתו פינוי החפצים מהדירה, והעברתם לכל אחד מהיעדים שתקבעו. ותאמינו או לא, זה עשוי להיות גם בחינם. מה עוד עליכם לדעת על פינוי דירות, אחד השירותים החמים בתחום ההובלות כיום?

כך פינוי דירות נכנס לתמונה

יש מצבים, בהם ברור שנדרש לבצע פינוי מאסיבי של פריטים מדירה מסוימת. הדבר קורה כאשר הפריטים מפריעים לחיים התקינים בדירה, כוללים בתוכם אי אילו סכנות (מזיקים, שברי חפצים), ואפילו מורידים את ערך הדירה. מבחינה מעשית, מדובר כאן על מספר תרחישים עיקריים בהם נדרש השירות, ובכלל זה:

  • פינוי דירות לפני מכירה
  • פינוי דירות שהתקבלו בירושה
  • פינוי דירות לאחר שריפה
  • פינוי דירות של אספנים או ארגנים כפייתיים
  • פינוי חלק מסוים בדירה לצורך הכשרתו – מחסן או מרתף, למשל

כאן הנקודה להדגיש כי מלאכת הפינוי אינה הפשוטה ביותר שניתן להעלות על הדעת. ראשית, וזו גם הסיבה שמשייכת את הנושא של פינוי דירה לתחום ההובלות, הפריטים ברובם כבדים, כך שנדרש ציוד מתקדם לצורך הוצאתם מהדירה, ושינועם לעבר היעד שנבחר. חשוב להדגיש גם כי חוקי העזר העירוניים בישראל מגבילים מאד את המקומות אליהם ניתן להעביר פריטים בסדר גודל שכזה: לא ניתן, למשל, להניח אותם על מדרכות או בחדר האשפה. נדרשת, לכן, חברה מקצועית, שתדע בדיוק מה ניתן לעשות עם כל פריט ופריט, ושתהיה בקשר עם הרשויות והגורמים הרלוונטיים. וכאן בדיוק אנחנו מתחילים לדבר על הגורם שעושה את המלאכה הזו בפועל, והעלות הנדרשת מצידם של בעלי הדירה.

סוגיית המחיר (והיעדרו)

נקודה מרכזית שצריך להבהיר, היא שפינוי דירות על ידי חברה המתמחה בכך נעשה, פעמים רבות, ללא כל תשלום מצידם של בעלי הדירה. יש לכך תכלית מאד הגיונית: חברת הפינוי תבצע את המלאכה ללא כל תשלום, ובתמורה תיקח לרשותה את הפריטים שכך גם אין בהם צורך. חלק מהפריטים יימכרו בחנות יד שניה מטעמה או בשווקי הפשפשים השונים, ומכאן פרנסתה של החברה.

יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי אין זה הכרח שפינוי הדירה אכן יהיה בחינם. בעל הדירה יכול לבחור שהפינוי ייעשה בתשלום, אך שהפריטים יועברו, במקום לידיה של חברת הפינוי, למטרה מוגדרת מראש: קרובי משפחה, מיחזור וכן הלאה. אפשרות אחרת, הנוגעת לפריטים יקרי ערך במיוחד, היא למכור אותם, בתשלום סביר, לחברת הפינוי. ההמלצה הברורה, כתוצאה מכל אלה, היא לשוחח עם אנשי החברה, ולראות מהם השירותים המוצעים על ידיה, מבחינה זו.