כיצד ומתי מומלץ לארוז לקראת הובלה

אריזה הינה אחד המרכיבים המהותיים והחשובים ביותר בעת מעבר והובלת דירה, ויש לבצעה באופן נכון, מתוכנן ומחושב. זאת מאחר שפעולות נכונות יקצרו את משך האריזה, יבטיחו את שלמות הפריטים והמוצרים הנלווים, וכמו כן יסייעו רבות ביעילות ארגון וסידור הבית החדש.

מתי מומלץ לארוז לקראת הובלה

את אריזת תכולת הדירה מומלץ להתחיל כשבועיים לפני מועד ההובלה, ולהעלות בהדרגה את הקצב עד ליומיים האחרונים, אותם עדיף לפנות לגמרי למשימה. כך ניתן להבטיח די זמן על מנת לתכנן ולארוז באופן מסודר ומאורגן, בלי לחץ וללא טעויות העלולות לפגום בשלמות המוצרים ולהקשות על מציאתם בהליך הפירוק וההתארגנות מחדש. כמו כן, הליך המבוצע מבעוד מועד מאפשר לשלב את האריזה בזמן החופשי. גישה זו עשויה אפילו להפוך לחוויה ייחודית ונעימה המלכדת את המשפחה, שכן היא מאפשרת לעבור בניחותא על החפצים הקיימים, להחליט ביחד מה לקחת ומה לתת או לזרוק, ולתכנן במדויק את אופן האריזה.

 

כיצד אורזים לקראת הובלה

לצורך הובלות בכלל ובמיוחד לקראת הובלות קטנות נוטים מרבית האנשים לארוז לבד את חפציהם, בעיקר על מנת לחסוך בעלויות וגם מכיוון שמדובר בחפצים אישיים. להלן מספר עצות בסיסיות וחשובות שיסייעו לכם בביצוע המשימה:

  • תכנון האריזה – בטרם התחלת עבודות האריזה יש למיין את החפצים מבחינת סוגים, וכן מבחינת נחיצותם לימים ולשבועות הקרובים שלאחר המעבר.
  • התארגנות מקדימה – ארגנו ערימה של תיקים וקרטונים איכותיים בגדלים שונים, וכן מספר גלילי מסקינטייפ עבה וחזק. יש לציין כי את קרטונים, בועות נייר אריזה ומוצרים נוספים ניתן לבקש מחברת ההובלה.
  • להתחיל בפריטים המאופסנים – ולא באלו הנמצאים בשימוש. זאת מאחר שהם כבר מסודרים וממילא אין בהם צורך כעת, כדוגמת בגדי עונה הבאה או ספרים ומסמכים שאינם בשימוש.
  • מוצרים דומים בכל ארגז – בכל קרטון חשוב שיהיה סוג דומה של מוצרים, כמו בגדים, ניירת, מוצרי חשמל, סירים, צלחות, כוסות ודקורציה. מוצרים שבירים או יקרי ערך יש לארוז בקרטונים קטנים יחסית ולעטוף כל פריט בנפרד.
  • סימון ארגזים – יש לכתוב ולסמן על כל ארגז עם מספר צבעים את סוג הפריטים המאוחסנים, מידת נחיצותם, לאיזה חדר הם שייכים, אם הם שבירים, וגם את כיוון אריזתם. בהמשך, יש ליידע את חברת ההובלה על הסימון שייקבע את אופן הצבת הארגזים ופיזורם בבית החדש.
  • מוצרים נחוצים וחשובים – כמו מחשב נייד, מסמכים רגישים, תיקים אישיים או מברשות שיניים, עדיף לארוז בנפרד ולהוביל לדירה ברכב האישי שלכם.