5 סימנים שמעידים שניתן לסמוך על חברת ההובלות

סיפורי זוועה על מובילים שלא הופיעו כפי שהתחייבו, על אחרים שהתנהגו בגסות, כאלה שברגע האחרון הקפיצו את המחיר והסיפור הנורא על מובילים שהעלימו ארגזים המלאים במידע מסווג. כיצד תדעו שניתן לסמוך על חברת ההובלות שבחרתם? בעזרת הכתבה הבאה.

מאות מובילים בשוק, כמה מהם אמינים?

לא נדרש הרבה בכדי להקים חברת הובלות, צריך אומנם לקבל רישיון עסק ורכבים הכשירים ומיועדים להובלה, אך מעבר לכך אין דרישות מחמירות שיעזרו בסינון העוסקים במקצוע, כך שלצד חברת הובלות משרדים אמינה ומקצועית תוכלו למצוא עשרות חברות חובבניות שעלולות להסב לכם נזק.

וודאו את קיומם של חמשת הסימנים הבאים בטרם תחתמו חוזה עם חברת ההובלות למשרד:

אחד, בדקו האם חברת ההובלות מופיעה באתרים מקצועיים

בטרם תפנו לחברת הובלות מקצועית בצעו חיפוש עצמאי באתרים המתחייבים להביא לפניכם נותני שירות מומלצים למשרד. כאלה שנבדקו על ידי החברה הממליצה, הציגו רישיונות עסק, הסכימו לנדב טלפונים של לקוחות לשם ביצוע הערכת טיב השירות והן פועלות בשקיפות מלאה.

חברות מקצועיות "לא יתחבאו" וישמחו להציג את כל המסמכים בכדי להיכלל ברשימת מומלצים. אם חברת ההובלות שלכם רשומה באתר שכזה, הרי ש- V אחד כבר ניתן לסמן.

שתיים, בדקו האם נערכה הערכת היקף העבודה לשם קביעת מחיר

בעלי חברת הובלות מקצועית יתעקשו להגיע למשרדכם בכדי להעריך את היקף העבודה, ולא יסתפקו בשיחה טלפונית בה תדווחו על התכולה, ומדוע? ישנו פער גדול בין הציוד המצוי במשרד לבין מה שדווח לשם קבלת הצעת מחיר.

לדוגמה, לעיתים הדיווח "יש במשרד 3 שולחנות עץ" יתייחס לשולחנות סטודנטים פשוטים המשמעים עובדים בעמדות השונות, ולעיתים הוא יתייחס לשולחנות מעץ מלא הנמצאים בחדרי הישיבות, כאלה המצריכים מנוף לשם שינועם.

שלוש, בדקו שהצעת המחיר אינה כוללת "אותיות קטנות"

על הצעת המחיר לכלול את התעריף עבור ההובלה עצמה, שירותי המובילים, עלות הארגזים (במידה ושכרתם מהחברה ארגזים לאריזת תכולה המשרד) וכן שירותים שונים כמו: דבקים, שקיות ענק, מכלים, נייר עיטוף ובמידת הצורך גם עלות שימוש במנוף.

לרוב הצעות המחיר אינן כוללות "טיפ" עבור המובילים ולכן כדאי לכלול בחישוב האישי שלכם את התוספת הזו.

פקחו עין ושימו לב שהצעת המחיר לא כוללת תוספות חריגות כגון: תשלום כפול במידה שישנה חריגה בסך השעות שנקבעו לשם ביצוע ההובלה, תשלום נוסף בעבור עגלות לנשיאת ציוד, תשלום נפרד עבור דלק ועוד.

ארבע, בדקו מהם האמצעים העומדים לרשותכם לצורך ההובלה

הובלת תכולת משרד שלם בעזרת טרנזיט פשוטה היא פעולה שלא מתקבלת על הדעת, ובסופה מחכה לכם עוגמת נפש גדולה. חברת הובלות מקצועית תעמיד לרשותכם רכבי הובלה ייעודיים, גדולים ומצוידים באמצעים לשמירת הציוד, כגון: חבלים, יריעות בד, ניילונים גדולים לעיטוף, שמיכות לעיטוף ציוד שביר ועוד.

בדקו שחברת ההובלות מעמידה לרשותכם מספר אנשי צוות לביצוע משימת ההובלה, ביחס של: 3 מובילים למשרד של 100 מ"ר.

חמש, בדקו שחברת ההובלות מעמידה לרשותכם מנוף

לעיתים יש צורך בשימוש במנוף לשם הורדת ציוד ממשרדים בקומות גבוהות, ציוד כבד במיוחד או כשאין גישה מספקת לביצוע ההובלה במדרגות או במעלית. מרבית חברות ההובלות מחזיקות במנוף או עובדות בשיתוף עם חברות מינוף.

בעת הגעת מנהל החברה (או מי מטעמו) למשרדכם לשם ביצוע הערכת היקף העבודה, בקשו ממנו להודיעכם אם יש צורך בשימוש במנוף. שירות זה אינו זול ולכן עליכם לוודא שבאמת יש צורך בו.

במידה ואכן יש צורך– וודאו שחברת ההובלות מסוגלת להעמיד לרשותכם מנוף ביום ההובלה, ושהיא מתחייבת לפעול בזריזות ולסכם את השימוש במנוף לכדי 2-3 שעות בלבד. בהצלחה!

קרדיט: ענבל ראוכורגר, אתר הספקים