הובלות דירות – כך תישמרו מפני נזקים

מעבר דירה הוא מהלך אותו כולנו מבצעים מספר פעמים בחיינו- בתור סטודנטים העוברים לדירת שותפים, כאשר עוברים לגור עם בן או בת הזוג וכאשר רוכשים את דירת החלומות שלנו או עוברים לדירה גדולה יותר עם התרחבות המשפחה.

בכל מקרה, תהליך מעבר דירה מתקיים מספר פעמים וככל שאנו צוברים רכוש, כך אנו זקוקים יותר לשירותיה של חברת הובלות דירות אשר תעביר לנו את רכושנו בבטחה. איך בוחרים חברה ואיך למנוע נזקים או פגיעה ברכוש?

נזקים שיכולים להגרם בעקבות הובלה

העובדים בחברת הובלות מבצעים עבודה קשה ביותר, עבודה פיזית שרובנו איננו יכולים לעמוד בה. בשל כך, יכולים להגרם נזקים בעקבות הובלות דירה. הנזקים יכולים להיות פגיעה ברכוש עצמו- שבירתה של תכולה שבירה כמו כלי מטבח, פגיעה במכשירי חשמל ועוד, ובמהלך ההובלה יכול גם לקרות מצב של איבוד ארגז שלם עם רכוש שלנו בתוכו. הנזקים יכולים להתבטא גם בפגיעה בדירה אותה אנו עוזבים או בדירה אליה אנו עוברים. פגיעה זו יכולה להיות נזק לפאנלים, קילוף צבע מהקיר ואף קילוף שכבות ממנו ופציעתו. כך או כך מדובר על נזקים הבאים לידי ביטוי בכסף שנצטרך לשלם. כיצד לעבוד נכון עם חברת ההובלות כך שנהיה מכוסים מפני נזקים כאלה?

להקטין את הסיכוי לנזקים

בכדי להקטין את הסיכוי להיגרמותם של נזקים כאלה, ביכולתנו לעשות מספר דברים. האחד- לא לקחת כל חברת הובלות. תחום ההובלות דורש את הציוד המתאים שיסייע בהעברת רכוש גדול כמו מנופים לדוגמה, דורש העסקת די אנשי צוות ובאופן כללי דורש מוניטין וותק בתחום. עשו חיפוש מקיף של חברות- אל תקחו את החברה שמציעה את המחיר הזול ביותר. דרך נוספת למזער נזקים היא לבצע הובלה בתאריך שאינו העונה הבוערת. אמנם הדבר לא תמיד תלוי בכם, אך אם ניתן לכוון את מעבר הדירה לתקופה שאינה הקיץ, ללא ספק חברת ההובלות תסכים למחיר נוח יותר ותעשה את עבודתה בצורה רגועה יותר.

ואם כבר נזקים – לפחות עם ביטוח

ממש כפי שמבצעים ביטוח דירה או ביטוח רכוש עם קבלתה של משכנתא, כך מומלץ לבדוק מול חברת ההובלות שהיא נותנת ביטוח עבור הרכוש המועבר. הובלות דירות כרוכות בסיכון לפגיעה ברכוש ולכן התעקשו על ביטוח הכולל לפחות את מרבית הרכוש המועבר אם לא את כולו.