דברים שחשוב לזכור בזמן מעבר דירה

מעבר דירה טומן בחובו התרגשות רבה, אך גם תחושות של חוסר וודאות וחשש מפני אותו היום – האם נצליח לעמוד בלוח הזמנים שהקצבנו? האם חפצנו יעברו בשלום ובצורה שלמה למקום היעד? וזה עוד לפני שדיברנו על כל החששות הברורים שעולים בליבנו בנוגע לחיים העתידיים במשכננו החדש. ובכן, הגיע הזמן להתחיל ולדאוג פחות! להלן מספר טיפים מועילים שיורידו את מפלס החרדה שלכם עד למינימום. מוכנים? יצאנו לדרך…

הכל תלוי במציאת המוביל המתאים

ביום המעבר אתם עומדים להפקיד את החפצים היקרים ביותר לליבכם (וכיסכם) בידי אחרים שיעמיסו אותם על גבי כלי רכב ייעודיים ויעבירו אותם למחוז חפצם החדש. שלב זה הינו למעשה עקב האכילס של כל מעבר דירה, וככזה עליו להתבצע על הצד הטוב ביותר. על מנת שלא ליפול בפח עם חובבנים שיהרסו לחלוטין את היום המרגש אך המלחיץ גם ככה, חשוב מאוד לוודא את ההיבטים הבאים טרם ההתקשרות עם מוביל מתאים :

  • מוניטין – שמו של מוביל איכותי (וגם ההיפך הגמור) תמיד ילך לפניו. על כן וודאו מראש באמצעות סקר שוב מקיף כי אכן מדובר בחברת הובלות בעלת מוניטין וניסיון רב בהובלת דירות בכל היקף. בקשו לשוחח עם לקוחות קודמים על מנת לקבל חוות דעת אודות ההובלה, הדרך בה העובדים התייחסו לחפצים, מקצועיות ההובלה, עמידה בלוחות זמנים (חשוב ביותר!!!) וכו'.
  • ביטוח – על ההובלה לכלול ביטוח לתכולה. הביטוח מכסה נזק שייגרם ע"י המוביל עצמו (למשל, מזרון שנקרע או מראה שנשברה) או כאשר ייגרם נזק כלשהו לתכולה בזמן ההובלה כגון גניבת רכב המשא, תאונת דרכים בדרך שפגעה בתכולה ועוד.
  • עלויות – חשוב מאוד להסדיר את נושא העלות ומה היא כוללת מבעוד מועד. שערו בערך את מספר הארגזים הנדרש להובלה, פרטו את מספר וסוג פרטי הריהוט, פרטים המחייבים התייחסות מיוחדת (תמונות, חפצים שבירים, פרטי ריהוט מורכבים הדרושים פירוק- הרכבה ומנוף וכו') ותארו את דרך הנגישות לדירה במדויק. חברת הובלות איכותית אף תשלח נציג מטעמה על מנת לסקור את הדירה ולתת הצעת מחיר מדוייקת.

שירותים נלווים נוספים

בזמן מעבר דירה ניתן להיעזר במקצועיותם של נותני שירותים נוספים, שיהפכו את היום או היומיים הללו להרבה יותר קלים. כך למשל, ניתן להיעזר בשירותי אריזה וזאת במקום לארוז בקרטונים את התכולה בעצמכם. חברות אלו מגיעות לביתכם טרם ההובלה, אורזים את החפצים לאחר מיון ומכינים אותם להובלה בצורה הנוחה ביותר. בחלק מהמקרים ניתן לבקש מהחברה המבצעת להשליך למקום פסולת מוסדר פריטים שאין בהם צורך עוד. שירות נוסף שכדאי להיעזר בו בזמן מעבר דירה הוא שירותי הדברה ותחזוקה. מאחר ואתם עוברים לדירה ריקה, זהו הזמן הטוב ביותר להדביר אותה בצורה "ירוקה" ובטוחה מפני נמלים, תיקנים ומזיקים אחרים וכמו כן, לבצע תיקונים שונים שאותם קל לבצע ללא חפצים (צביעה, תיקוני דלתות, החלפת אריחי קרמיקה וכו'.).

טיפים נוספים לשכחנים – זכרו לעשות "עקוב אחרי" בדואר, להזמין מבעוד מועד טכנאי לאינטרנט ולכבלים וכמו כן, לסדר את הוראת הקבע לתשלומי המיסים השונים, המים, הארנונה, הביוב והחשמל למען הימנעות מקנסות וחיובים שלא לצורך.