שירותים חיוניים בזמן מעבר דירה

מעבר דירה הוא לא עניין של מה בכך

מי מאיתנו לא עבר דירה מתי שהוא בחייו? כולנו זוכרים את המעבר לדירת השותפים הראשונה, הפעם הראשונה שעברנו לגור עם בן זוג וגם הבית הראשון שבו חיינו כמשפחה הולכת ומתרחבת. מעבר דירה הוא אכן שלב משמעותי ביותר בחיי כולנו, והוא תמיד מלווה ברגשות מעורבים.

אך כולנו גם מכירים את תחושת השמחה בדבר ההתחלה החדשה שאנו עומדים בפניה, המתחלפת פעמים אין ספור בתהליך המעבר, בתחושת תסכול, על הפרטים הרבים שיש לדאוג להם; להתקשר לחברת הטלפונים או האינטרנט כדי להעביר את החשבונות, להזמין הובלה, לארוז ולעיתים גם לדאוג לאחסון תכולת דירה במידה ואין חפיפה בין היציאה מהדירה הקודמת למעבר לדירה החדשה. ואכן, מעבר דירה כרוך בארגונים מקדימים רבים, שמחשבה מוקדמת עליהם יכולה להיות הרת גורל עבור חווית המעבר שלכם.

אז על מה חשוב לחשוב כאשר עוברים דירה?

  • הובלה – הובלה הריהוט והארגזים שלכם מהבית אותו אתם עוזבים ואל הבית אליו אתם נכנסים היא נושא שאין להקל בו את הדעת. מוביל מקצועי, שיש ברשותו הציוד וגודל כוח האדם המתאים להעברת פריטים כבדים, עדינים או בעלי חלקים רבים, יוכל לתת לכם את המענה המתאים למעבר חלק. מוביל שאינו כזה, עלול לא רק לפגוע בחוויית המעבר, אלא גם בפריטים עצמם
  • .
  • אריזה – לכאורה, תהליך האריזה נשמע כמו הליך פשוט בו "בסך הכל" מכניסים את הבגדים או כלי המטבח לארגז קרטון ומדביקים עם דבק סלוטייפ את הקו המחבר בין שני צידי מכסה הארגז. אך לא כך הוא הדבר. אריזה מסודרת ואיכותית, היא מתכון להצלחה במעבר הדירה. גם הקפדה על הפרדה בין פריטים מסוגים שונים ועל יצירת בידוד נאות בין פריטים שבירים בארגז הקרטון הם עניינים שהכרחי להתייחס אליהם בעת האריזה
  • .
  • אחסון – אחסון תכולת דירה הוא נושא שלא נוגע לכל העוברים, אך חשיבותו עליונה. לעיתים, נוצר מצב בו היציאה מהדירה הישנה והכניסה לדירה החדשה אינן מסונכרנות באופן מושלם ויש למצוא פיתרון לתכולת הדירה לתקופה מסוימת. סיטואציה הגיונית נוספת היא בעת מעבר לחו"ל לתקופה מוגבלת בזמן, במהלכה לא מעוניינים למכור את תכולת הדירה אך גם לא נוטלים את הרהיטים למדינה אליה עוברים. במקרים כאלה ובדומים נוספים, אחסון תכולת דירה במחסנים מאובטחים הוא מענה מצוין לבעיה.

זכרו, מעבר דירה הוא שלב מרגש וחוויתי, אך רק במידה ותקפידו לחשוב על מכלול המרכיבים שלו!

אתם רוצים לזכור את הרגע המרגש הזה בתור מרגש באמת, אתם רוצים להנות במחשבה לאחור מהתקופה הזאת שלוותה בשינויים כה משמעותיים. אך את כל אלה תצליחו להגשים רק אם תקפידו להכין מראש את הקרקע לפני מעבר הדירה. בין אם תבחרו לעשות הכל בעצמכם ובין תזמינו בעל מקצוע שיעשה זאת בשבילכם, זכרו להיות מתוכננים, והכי חשוב, להנות מהתהליך.