הובלת ספריות, הובלה של ספריה | הובלת משרדים

הובלת ספריות היא לא עניין של מה בכך. כאשר ארכיון או ספרייה ציבורית מחליפים את מקום משכנם, רצוי לוודא כי הובלת הספרייה תיעשה על-ידי גורמים מקצועיים ביותר, זאת על-מנת למזער את התקלות ולהפחית מראש את הנזקים הפוטנציאליים שעשויים להיגרם לספרים.

כיצד נוכל להיות סמוכים ובטוחים שחברת ההובלות שבחרנו תבצע את המשימה בצורה הטובה ביותר? תשובה לשאלה זו במאמר הבא.

 

הובלת ספריות: כיצד לבחור חברה שתבצע היטב הובלה של ספרייה?

ספרייה ציבורית היא מקום שמספק שירות נהדר לתושבי העיר או היישוב בהם היא ממוקמת. היא מאפשרת להם נגישות וזמינות לידע אנושי שנאסף על פני שנים רבות, ובכך היא מספקת להם הזדמנות להרחיב את האופקים, להשכיל ולהעשיר את הידע שברשותם. בשל חשיבותן הרבה עבור הציבור, הרי שכאשר  ספריות מעתיקות את מקומן, מומלץ שהובלת תכולתן תיעשה בידי החברה המקצועית ביותר. כדי לוודא זאת, כדאי קודם כל לגשת לאינטרנט ולעשות חיפוש קצר של החברות המספקות שירות של הובלת ספריות. לא כל חברה המציעה ללקוחותיה הובלת ספריות היא גם בעלת ניסיון וידע בתחום. על כן, רצוי לוודא כי לחברה הנידונה יש רקורד וכי היא צברה ניסיון גם בביצוע עבודות הובלה של ספריות. הובלות מכל סוג שהוא (הובלות משרדים, הובלות דירה, הובלות קטנות וכו') דומות אומנם במהותן, אך קיימים בכל זאת הבדלים ביניהן, המסתכמים בעיקר במיומנויות הנדרשות מהמוביל ובדגשים אליהם עליו לתת את הדעת בעת ביצוע ההובלה. הובלת ספריות למשל מצריכה היכרות עם אופן הקטלוג של הספרים שעל מדפיה, היא דורשת מצד המוביל להיות מודע לרגישותם של הספרים ולקלות שבה דפיהם הכרוכים יחדיו יכולים להיתלש או להיקרע, והיא מחייבת אותו לבצע הובלה זריזה עד כמה שניתן, זאת על-מנת שהספרייה שהיא מקום המשרת את הציבור הרחב, לא תנוטרל לאורך זמן.
מובילים המכירים זה מכבר את התהליך של הובלת ספריות מודעים לרגישויות שעליהם לגלות במסגרת ביצוע ההובלה, מה שכמובן משדרג את התהליך. לאחר בחינה של רמת הניסיון שצברה החברה, כדאי לבדוק את גודל צי הרכבים והמשאיות העומדים לרשותה. ככל שהחברה עמוסה יותר במשאיות הובלה גדולות, כך הסבירות שהיא תהיה זמינה בכל עת תהיה גבוהה יותר, וכן הסיכויים שההובלה תתבצע במהירות רבה יותר הם גדולים יותר (אם שתי משאיות עמוסות בארגזים המכילים ספרים ייצאו במקביל ממקום מושבה הישן של הספרייה, הרי שתהליך ההובלה יהיה מהיר הרבה יותר).

 

לעבור על רשימת לקוחותיה של חברת ההובלות

לבסוף, כדאי להתוודע אל רשימת הלקוחות שכבר קיבלו שירות על-ידי חברת ההובלה הפוטנציאלית. מרבית חברות ההובלה מפרסמות את רשימת הלקוחות שלהן באתריהן, ובחינת הרשימה תסייע להבין עד כמה החברה רצינית ועד כמה שבעי רצון היו לקוחותיה מהשירות שקיבלו.